Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Kierunki studiów na WBiB w czołówce!
W tegorocznym rankingu studiów, obejmującym 71 głównych kierunków studiów (to najważniejsza część badania z punktu widzenia maturzystów i kandydatów na studia) SGGW zwyciężyła w 3 kategoriach, a kierunki na WBiB są bardzo wysoko: biotechnologia na drugim, biologia na szóstym miejscu.
Biotechnologia to kierunek, który w rankingu PERSPEKTYW 2021 awansował aż o cztery pozycje! Ten kierunek został uznany najlepszym we wskaźnikach prestiż (100/100) oraz liczba publikacji (100/100), co wynika w dużej mierze ze wzrostu potencjału naukowego kadry kształcącej. Bardzo dobrze został oceniony parametr dotyczący ekonomicznych losów absolwentów na rynku pracy (91,20/100). Dobrze wypadają również parametry takie, jak potencjał dydaktyczny i umiędzynarodowienie. Biotechnologia na SGGW to kierunek modny i chętnie wybierany. Warto zaznaczyć, że od roku akademickiego 2021/2022 wraz z biologią i technologią biomedyczną będzie częścią nowego Wydziału Biologii i Biotechnologii. Serdecznie zapraszamy!
Biologia, na szóstym w Polsce miejscu wśród studiów z zakresu nauk biologicznych (drugim w Warszawie po UW). Wysoko zostały ocenione perspektywy zawodowe absolwentów (82,4 punktów na 100 możliwych) oraz poziom kadry kształcącej. Warto studiować Biologię na SGGW – pomimo faktu, że to studia z zakresu nauk podstawowych, na naszej uczelni dajemy możliwości poznania wielu biologicznych zastosowań. Organizmy roślinne i zwierzęce, mikroorganizmy, a nawet komórki nowotworowe można obserwować i badać w bardzo dobrze wyposażonych laboratoriach, w których przyszli biolodzy spędzają dużo czasu na praktycznym poznaniu natury.
Wybierając studia nie zapominajcie o nowym kierunku Technologii biomedycznej – jeszcze nie ocenianym, ale mierzymy wysoko.
Ranking Perspektyw przygotowywany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy od 2000 r. To najdokładniejsze zestawienie wyższych uczelni w Polsce. Cieszy się popularnością wśród maturzystów, uznaniem wśród naukowców, jest także doceniany za granicą. W jego kapitule zasiadają wybitni przedstawiciele środowiska akademickiego, nauki i biznesu.
Ranking uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał dydaktyczny, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Jest więc jednym z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie, a międzynarodowy certyfikat jakości „IREG Approved” potwierdza, że metodologia oraz sposób jego przygotowania i publikacji spełnia międzynarodowe kryteria najwyższej jakości.